Iskolánkban a Biztonságos Iskola Program működik.

2020. novemberében a 2.a és 2.b osztályokban volt foglalkozás. Magyarországon a legtöbb 7-14 éves korú gyermek olyan balesetben veszti életét, amely a megfelelő felkészítéssel megelőzhető lett volna.
Ezért dolgozta ki az Erőforrás Alapítvány United Way Magyarország a BiztiBusz programot, amelynek célja csökkenteni a véletlen balesetek miatt bekövetkező gyermekkori balesetek számát. Ez a program innovatív, fenntartható, proaktív szemléletű, ahol a gyermekek saját élményeik, tapasztalataik alapján „tanulnak”. A módszertan interaktív, és nem azt mutatja be, hogy mit „ne tegyenek”, hanem azt, hogy biztonságosan viselkedni nem megerőltető dolog. A program fókuszába az otthonokban és az iskolában történő, ugyanakkor elkerülhető balesetek kerültek.