2018. 12. 10.

Hatvani Tankerületi Központ

Sajtóközlemény a projekt zárásáról

a Gyöngyösi Arany János általános iskola infrastrukturális megújulása

A Hatvani Tankerületi Központ 27,69 millió forint támogatást fordított „A minőségi oktatás infrastrukturális feltételeinek megteremtése a Gyöngyösi Arany János Általános Iskolában” című pályázat keretében az intézmény fejlesztésére.

A megvalósult infrastrukturális fejlesztés az általános iskolai nevelés-oktatás alapfeladatainak ellátását támogató környezet magasabb színvonalú biztosításával hozzájárul a tanulók optimális fejlődésének biztosításához, a minőségi, fenntartható és hatékony köznevelés megvalósításához.

A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola infrastrukturális fejlesztése során a bejárati portál cseréje, a mosdóblokkok teljeskörű felújítása, a beázások megszüntetésére, 4 tanterem festésére került sor, valamint iskolabútorok, eszközök beszerzése történt meg.

A projektet a Hatvani Tankerületi Központ valósította meg Európai Uniós forrásból.

A fejlesztés a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

A beruházás megvalósításával az iskola – megőrizve hagyományos értékeit – innovatív intézményként, magas színvonalon felel meg az új kihívásoknak és elvárásoknak.

Az iskolában megvalósuló infrastrukturális fejlesztés és eszközbeszerzés még vonzóbbá teheti az intézményt a környező kistelepüléseken elők körében is.

A projekt megvalósítása 2017. 12. 01-től 2018. 12. 10-ig tartott.

Azonosítószám: EFOP-4.1.3-17-2017-00223

Támogatás összege: 27 699 455 Ft

Támogatás mértéke: 100 %

A projektről bővebb információt a www.kk.gov.hu. oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

Horváth Márta