Intézményünk nagy gondot fordít arra, hogy a tanulók délutáni foglalkoztatása biztosított legyen. Ezért minden alsó tagozatos osztálynak van külön napközis csoportja, a felső tagozatnak pedig kettő, az 5. és 6. osztályosok számára. A 2020/2021-es tanévben 13 csoportunk működik. Külön tanulószobai foglalkozást is biztosítunk, amelyet a 7. és 8. évfolyamos diákok vehetnek igénybe. Mindennapi legfontosabb munkánk a tanulás 14.20 és 15.30 óra között, ahol a tanulók szakszerű segítséget kapnak a másnapi felkészüléshez. Változatos tanulási módszereket alkalmazunk a kompetencia alapú oktatást segítve. Tanulási időben: az egyik legfontosabb szempont a zavartalan tanulási légkör megteremtése. Elsősorban döntő jelentőségű az első osztály, ahol kialakul a gyermekben a tanulás szeretete, fontossága. Leghatékonyabb eszközünk a motiváció, mely a jutalmazásban nyilvánul meg minden csoportban jelen van valamilyen formában.  A tanulási idő alatt a képességkibontakoztatás, differenciálás és felzárkóztatás kap hangsúlyt.

A napközis munka projektekre épül, a tervezés, szervezés összehangolja az iskolában elsajátítandó ismereteket, kiegészíti a műveltségi területek anyagával és gyakorlati tapasztalatokkal. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek sokat és tartalmasan mozogjanak; mind szabadon választott, mind szervezett játékokra van lehetőségük a tanítási órák vége illetve a tanulási idő kezdete közötti időszakban. Minden csoport rendelkezik társasjátékokkal, kártyákkal, építőjátékkal, puzzle-lal, mesekönyvekkel. A szabadtéri játékszerek (labdák, tollas ütők, frizbik, ugráló kötelek, stb.) biztosítják a kellemes időtöltést.

A napi szabadidős tevékenységen túl egyéni érdeklődésnek megfelelően különféle szakköri foglalkozásokon vehetnek részt a tanulók. Rendszeresen szervezünk mozi-, színházlátogatásokat, kiállításokat látogatunk. (ezek a programok a Covid miatt sajnos felfüggesztésre kerültek). A Föld Napját, a Madarak és Fák Napját heti programsorozat keretén belül játékosan dolgozzuk fel. A tanévet színes, gyermeknapi kavalkáddal zárjuk. A napköziben dolgozó nevelők mindent megtesznek azért, hogy a diákok jól érezzék magukat iskolánkban a délutáni foglalkozásokon is.