Sütünk, főzünk…

Április hónapban újra kinyitotta ajtaját az iskolai tankonyha. Minden osztály kipróbálhatta főzési tudományát.

Az ötödikesek muffint sütöttek, a hatodikosok palacsintát, a hetedikesek pedig pizzát. Olyan csoport is akadt, ahol palacsinta és pizza is készült egyszerre. Édeset és sósat is kóstolhattak felváltva a gyerekek. A nyolcadikosok most sajnálták csak igazán, hogy nekik nincs technika órájuk.

Mindig nagy előzetes várakozás, tervezgetés előzi meg ezeket az órákat. Kivel legyek együtt, mit kell nekem vinni…? Aztán eljön a várva várt nap, egekbe szökik a jókedv és az izgalom. Sokat kell meg tanulnunk: a tervezésről, a mérleg használatáról, a munkamegosztásról, a mosogatásról, rendrakásról.

Ám a végére minden elkészült, minden elfogyott, a kedvenc tanároknak kóstoló is jutott és idén még a tűzriasztó sem indult be.

Köszönjük a szülőknek a segítő hozzáállást, a kollégáknak a segítő közreműködést!

Folytatjuk ősszel!