Illusztrációs pályázat eredménye

A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola illusztrációs és rövidfilm pályázatot hirdetett felső tagozatos tanulók számára. Már 7. éve szervezi iskolánk ezt a művészeti versenyt, ahol hagyományos és megújult témákból válogathatnak a pályázók.  A környező települések intézményeiben is nagy sikere van és népszerű a pályázatunk.

Az illusztrációs pályázat témája 5. osztályban: „ Mától fogva neved János vitéz legyen…”. Petőfi Sándor: János vitéz című elbeszélő költeményből bármelyik rész illusztrálható.

Az illusztrációs pályázat témája 6. osztályban:„ Repül a nehéz kő, ki tudja, hol áll meg…”. Arany János: Toldi című elbeszélő költeményből bármelyik ének illusztrálható.

Az illusztrációs pályázat témája 7-8.  osztályban: „Szépkorú városunk, Gyöngyös”

(Az idei tanévben városunk a téma – 2024-ben lesz 690 éves Gyöngyös).

A pályázat eredményei:

5. évfolyam

1. hely Török Barnabás – II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola

2. hely Buzás Richárd – Boldogi Berecz Antal Általános Iskola

3. hely Rajos Hanna – Boldogi Berecz Antal Általános Iskola

Közönségdíj: Déri Liza – Gyöngyösi Arany János Általános Iskola

6. évfolyam

1. hely Szőke Zoé – II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola

2. hely Kis-Benedek Borka – Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola

3. hely Medvenicz Csenge – Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Közönségdíj: Győri Lili Bettina – II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola

7-8. évfolyam

1. hely Nyitrai Bianka – II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola

2. hely Veres Virág – II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola

3. hely Kozma Kira – Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Közönségdíj: Simor Boglárka – Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Szívből gratulálunk Mindenkinek! Köszönjük a gyönyörű alkotásokat!