ifj. Földi István Sakk Emlékverseny

Fotók és tudósítás: Erdélyi József.

2023. november 11-én a Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, a Heves Megyei Sakkszövetség és a Kékesi Sportegyesület szervezésében ismét megrendezésre került az ifj. Földi István Sakk Emlékverseny.

Az Arany János Általános Iskolában lebonyolított rendezvényen – melyet Juhászné Dafkó Andrea igazgató nyitott meg – a Heves és Nógrád vármegye 1 – 8. osztályos korcsoportú tanulói vettek részt. A verseny célja: emlékezni ifj. Földi Istvánra a gyöngyösi sakkcsapat éltáblás játékosára, felkészülési lehetőség az alapfokú és diákolimpiai versenyekre, valamint a sakkbarátság ápolása.

A sporteseményen megjelent és üdvözlő beszédet mondott Barna Nándor a Heves Megyei Sakkszövetség elnöke. A szabályok betartására és a sportszerűségre Rauch Ferenc országos versenybíró és Molnár Dániel II. osztályú versenybíró felügyelt. A szervező iskola részéről Benei Zsuzsanna és Misi Ágnes pedagógusok segítették az emlékverseny zökkenőmentes lebonyolítását.

Eredmények:

Felsős fiú: 1. helyezett: Kiss Máté Zsolt, 2. helyezett: Kéri Zalán, 3. helyezett: Szántó Martin Gyula.

Felsős lány: 1. helyezett: Majoros Eszter, 2. helyezett: Réti Tímea Angyalka.

Alsós fiú: 1. helyezett Kovács Máté, 2. helyezett: Lukács Illés Barnabás, 3. helyezett: Kecskés Dávid.

Alsós lány: 1.helyezett: Juhász Kata, 2. helyezett: Kiss Gerda Nikolett, 3.helyezett: Szalai Dóra.