8. Polgár Judit Világsakkfesztivál

2022. október 8-án, szombaton az iskola 38 tanulója Budapestre, a Magyar Nemzeti Galériába látogatott, hogy részt vegyen a 8. Polgár Judit Világsakkfesztiválon.

A világsakkfesztivál nyújtotta egész napos, színes, kreatív programok (Gyerek Challenge -6 állomásos kihívás gyerekeknek-, kézműves foglalkozások, SakkTesi, Kódolás, robotika – és a sakk) feledhetetlen élményt nyújtottak diákjainknak.

A 8. Polgár Judit Világsakkfesztiválon ” Sakkpalotás élmények ” c. témában készített alkotás kapcsán díjazásban részesült Simon Donát 7.a osztályos tanuló, akinek ezúton is gratulálunk!

A sakkos élet az iskolánkban.MP4

Iskolánk a 8. Polgár Judit Világsakkfesztivál alkalmából legtöbb pályázatot beküldő iskola különdíjban részesült. Gratulálunk a sok kis szorgos kéznek, – 1.b és 2.a osztály tanulóinak – akik elkészítették a rajzpályázatokat!

Kocsis Márton (3.b) és Szabad Boglárka (3.b) tanulóknak Polgár Judit szimultánján; Kulcsár Hanna (4.a), Gyenes László (4.b), Kerek Levente (4.b), Kovács Zsombor (4.b), Nguyen Gia Huy (4.b), Kéri Zalán (5.b) és Kiss Máté (5.b) tanulóknak pedig a „Chess Challenge2” sakkversenyen nyílt lehetőségük játszani a fesztiválon.

A gyerekeket Juhászné Dafkó Andrea igazgató asszony, Benei Zsuzsanna, Kulcsár Szilvia, Misi Ágnes, Rózsáné Mátrai Ilona, Szabóné Madai Marianna, Tamásné Varga Szilvia, Turi-Szabó Krisztina kollégák kísérték.

Bízunk benne, hogy diákjaink még sokáig emlékezni fognak a 8. Polgár Judit Világsakkfesztiválra!