Szakmai Nap – 2022.05.24.

2022.05.24-én intézményünk – mint a Sakkpalota Program Referencia Intézménye – szakmai napot tartott, melynek témája a Polgár Judit Módszer volt.

Körünkben köszönthettük Dr. Szabóné Dancsik Tündét, a Polgár Judit Módszer koordinátorát, szakmai vezetőt, akinek az előadásából a résztvevők megismerhették a Polgár Judit Módszer célját, elemeit.

Ezután az érdeklődők betekintést nyerhettek a Mátrafüredi Tagóvoda Sakkjátszótér, illetve pedagógusaink által tartott Sakkpalota Program (Sakkpalota, a Sakkpalota tantárgyi integrálása magyar, matematika és angol órákon) és SakkTesi foglalkozásokba, ahol a módszer gyakorlati megvalósítására láthattak példákat.

Őryné Gombás Csilla a Polgár Judit Módszer alkotója, módszertani szakértő – felkérésünket elfogadva – tanulóinkkal „Sakkpalotás” tehetséggondozó bemutató foglalkozást tartott.

A szakmai napon vendégeinknek lehetősége nyílt kísérő programokon is részt venni. (Társasjátékozás, Rubik kocka bemutató, Kézműves foglalkozás, Eszközbemutató, Kiállítás)
A kísérő programokat Puskás Krisztina kézjeles kommunikáció oktató előadása zárta „Te vagy a jel!” címmel.

Tartalmas, eredményes napot tudhatunk magunk mögött!

Köszönjük a résztvevő gyerekek munkáját és a szülők támogatását!