Rubik-bemutató az iskolában

2021. október 19-én, kedden iskolánkban Rubik-bemutatót tartott Csuvikovszky Dorka osztálytársával, Tari Áronnal (6.a) az első évfolyamos tanulók részére.

A bemutató alkalmával Dorka és Áron elmesélték, hogyan kerültek kapcsolatba ezzel a logikai játékkal, honnan indultak, mennyit gyakorolnak. A gyerekek nagy érdeklődést mutattak a két előadó beszámolója iránt. Sor került 2x2x2 illetve 3x3x3 kockák kirakására, mértünk időt is. Videókkal is szemléltetésre került, hogy sok gyakorlással, milyen teljesítmények elérésére van lehetőség. Dorka ez alkalommal más érdekes logikai játékokat is hozott, mely még színesebbé tette a bemutatót.

Az elsősök nagyon élvezték a bemutatót, nagy aktivitást mutattak. Nehéz volt választani a sok jelentkező közül, hogy kik keverjék össze a kockákat/pyraminx-t.