7. Polgár Judit Világsakkfesztivál

Iskolánk 3. és 4. osztályos tanulóinak 2021. október 9-én Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában megrendezésre kerülő 7. Polgár Judit Világsakkfesztiválon ismét volt lehetőségük személyesen részt venni.

Számtalan program, foglalkozás került megrendezésre: kézműveskedés (gyöngyvasalás, papír tépkedésével sakk alakzatok kialakítása), SakkTesi sportpálya 8×8 mezőn, Sakknapraforgó, dedikálás, partik sakkmesterekkel.

Sakk készlet tervezése újrahasznosított anyagokból c. pályázaton iskolánk három tanulója vett részt: Antal Gréti (4.a), Molnár Zolta (4.b) és Jáger Krisztián (8.c).

Juhászné Dafkó Andrea igazgató asszony iskolánk Sakkpalota program referencia intézménye címét a fesztiválon vehette át Udvarhelyi Attilától, a Polgár Judit Sakk Alapítvány elnökétől.

A Polgár Judit Módszer bemutatása keretében lehetősége nyílt a Gyöngyösi Arany János Általános Iskola tanulóinak bemutatkozni Sakkpalota illetve SakkTesi foglalkozásokon keresztül. Óriási lehetőség volt ez mindannyiunknak, melyért nem lehetünk elég hálásak.

Egy életreszóló, feledhetetlen élmény, hogy felléphettek tanulóink (Sakkpalota foglalkozás: Déri Liza 3.b, Fehér Kolos 3.b, Fülöp Nimród 3.b, Jaros Zsófia 4.b, Kerek Levente 3.b, Kéri Zalán 4.b, Kulcsár Hanna 3.a, Lőrincz Barnabás 4.b, Molnár Szonja 3.a, Molnár Zolta 4.b, Póttag: Gyenes László 3.b; Felkészítő pedagógus: Misi Ágnes, SakkTesi foglalkozás: Boza Panna 4.a, Csépány Bora 4.a, Gácsi Dániel 4.b, Kergyik Kincső 4.b, Kocsis Csenge 4.a, Lázár Zétény 4.b, Réti Tímea Angyalka 4.b, Tajti Karolina 4.b, Póttag: Horváth Ákos 4.b, Felkészítő pedagógus: Benei Zsuzsanna) a világsakkfesztivál színpadán.

Fantasztikus nap volt, mely egy újabb gyöngyszeme a közös iskolai sakkpalota emlékeinknek.