Hon – és népismeret

A HAGYOMÁNYOK HÁZA az 5-6. osztályosoknak szóló Forgószél verseny egy egész tanéven átívelő levelezőverseny. A gyerekek játékos feladatokon keresztül ismerkednek meg néphagyományainkkal, a magyar népi kultúra gazdag, sokszínű világával. A 2020/21-es tanév kiemelt témaköre a népi táplálkozás volt. A vetélkedő feladatait a versenyzők önálló gyűjtő-, kutatómunka révén dolgozták fel. A járvány miatt a feladatlapokat online küldték meg a gyerekek számára. A döntőbe öten jutottak az iskolánkból.

A hazai és a határon túli versenyzők több százan oldották meg a feladatokat. A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola versenyzői a határon túli versenyzőkkel bővített összesítésben a következő eredményeket érték el, amelyhez gratulálunk!

helyezésnévosztály
7.Imricsik Lilla5.A