Arany János vers- és prózamondó verseny (város–területi forduló)

Iskolánkban már több évtizedes hagyománya van a minden tavasszal megrendezésre kerülő városi–területi vers- és prózamondó versenynek. Időpontját iskolánk névadójának, Arany Jánosnak a születésnapjához igazítjuk. (1817. március 2.) Tavaly szerencsénk volt, a lezárások előtt még éppen megszervezhettük a versenyt.

Az idei tanévben már csak online-versenyként tudtuk meghirdetni, de nagy örömünkre, így is sokan, 68-an küldték el felvételeiket, amelyeken szebbnél szebb előadásokat láthattunk, hallhattunk. A zsűrinek nem volt könnyű dolga, amikor a helyezésekről dönteniük kellett. A hagyományoknak megfelelően 4 korcsoportban zsűriztük a versenyzőket. Mindenkinek jár a dicséret, helyezéstől függetlenül, hisz szokatlan lehetetett, hogy kamerába kellett elmondaniuk a szöveget, sokan mégis ügyesen megoldották.

Köszönet a versenyzőknek és felkészítőiknek (kollégáknak, szülőknek egyaránt) azért, hogy segítettek életben tartani versenyünket ilyen körülmények között is! Bízunk benne, hogy a következő évben már kegyesebb lesz hozzánk a sors, és újból személyesen találkozhatunk majd tavasszal a verseny döntőjén iskolánkban.

Az iskolavezetés, a szervezők és a zsűrizők nevében:

Balázs Edit
a Humán munkaközösség vezetője

Az Arany János vers- és prózamondó versenyen területi fordulóján elért helyezések

1-2. évfolyam:

1. Déri Liza 2. évfolyam    Gyöngyösi Arany János Általános Iskola
  2. Zödös Bíbor Hanga 1. évfolyam     Nagyrédei Szent Imre Általános Iskola és AMI
  3. Lukovszki Balázs József 2. évfolyam    Domoszlói III. András Általános Iskola

Szabó Liliána 2. évfolyam     Gyöngyösi Arany János Általános Iskola

3-4. évfolyam:

1. Kovács Domonkos 4. évfolyam     Gyöngyöstarjáni Általános Iskola
  2. Szilágyi Szófia Emília 4. évfolyam     Atkári Petőfi Sándor Általános Iskola