Online Diáksakk-Világtorna

Magyarországon Polgár Judit és az Expo 2020 Magyarország csapata által meghirdetett online Diáksakk-Világtorna, csapatunk (Gyenes László 2.b, Kovács Zsombor 2.b, Kéri Zalán 3.b, Kiss Máté Zsolt 3.b, Lőrincz Barnabás 3.b, Molnár Zolta 3.b, Csorba Kristóf 4.a, Morvai Áron 4.a, Pető Zétény 6.b) részére 2021.február 26.-án (péntek) befejeződött, ugyanis a 7. fordulóban szereplő csapat elállt a tornától.

A 2021. évi dubaji világkiállításon résztvevő Spanyolország, az expó szellemiségét kifejező szlogennel összhangban („Összekötni az elméket, megteremteni a jövőt”) az expón résztvevő országok között Online Diáksakk-Világtornát hirdetett, melynek célja „az életet szolgáló intelligencia fejlesztése”, és annak a hiteles tanulmányokkal igazolt ténynek az alátámasztása, miszerint a sakk fontos oktatási eszközként is szolgál.A tornára 53 ország 295 csapattal nevezett.Polgár Judit nemzetközi nagymester 2020.november 26-án egy online sakkórát tartott a diákoknak.

Első forduló, 2021. február 8.: ABU DHABI INDIAN SCHOOL (Egyesült Arab Emírségek) A játszmák alatt Vas Barnabás (8.b) tanuló fotózott.

Második forduló, 2021. február 12.: SEK INTERNATIONAL SCHOOL CATALUNYA (Spanyolország) Játszmagyőzelmet értek el: Kéri Zalán (3.b), Lőrincz Barnabás (3.b)

Harmadik forduló, 2021. február 15.: EKPAIDEFTIRIA VASSILIADI (Görögország) Játszmagyőzelmet ért el: Pető Zétény (6.b)Negyedik forduló, 2021. február 19.: IES Mossen Alcover (Spanyolország) Játszmagyőzelmet értek el: Kiss Máté Zsolt (3.b), Pető Zétény (6.b)Ötödik forduló, 2021. február 22.: Tisza-parti Általános Iskola II. (Magyarország)Játszmagyőzelmet értek el: Kiss Máté Zsolt (3.b), Morvai Áron(4.a), Pető Zétény (6.b)Hatodik forduló, 2021. február 26.: Vidya Bhawan Public School. (India)

Iskolánk vezetése részéről a hely és a lehetőség biztosítását köszönjük!Azáltal, hogy tanulóink ezen a megmérettetésen részt vehettek lehetőségük nyílt az online sakk mélyebb megismerésére, rengeteget tanultak belőle. Molnár Dániel lehetőséget biztosított a tanulóknak a fordulókat követő játszmaelemzésekre, melyeket a gyerekek nagy figyelemmel kísértek.

Bízunk benne, hogy egy életreszóló élményt tudtuk biztosítani tanulóink részére.Fogadják szeretettel az alábbi kis videót! Kattintson a hivatkozásra a videó elindításához.

Az Online Diáksakk Világtornán nyújtott kiemelkedő teljesítményért a csapat tagjai megkapták az emléklapokat, melyet az iskolánk igazgatónője, Juhászné Dafkó Andrea adott át a gyerekeknek.

Ezúton is gratulálunk mindenkinek az elért eredményhez, büszkék vagyunk rátok!