Rubik kocka bemutató

2020. február 22-én, szombaton került megrendezésre a Budapest Open, Rubik kocka verseny. 10 országból összesen 140 résztvevő mérhette össze tudását egymással és az idővel. Iskolánk tanulója, Csuvikovszky Dorka (4.a) szintén részt vett ezen a megmérettetésen. Dorkának ez volt az első versenye, melyen eredményesen helyt állt.

2020.március 10-én, kedden iskolánkban Rubik-bemutatót tartott Dorka osztálytársával, Tari Áronnal (4.a) az alsós tagozatos tanulók részére. A bemutató iránt nagy volt az érdeklődés.

A bemutató alkalmával Dorka mesélt a versenyről, tapasztalatairól. Áronnal együtt elmondták, hogy kerültek kapcsolatba ezzel a logikai játékkal, honnan indultak, mennyit gyakorolnak. A gyerekek figyelemmel, érdeklődéssel hallgatták a két előadót. Sor került 2x2x2 illetve 3x3x3 kockák kirakására, mértünk időt is. A bemutató sikerességét mutatta, hogy másnap több tanuló hozta a saját kockáját, melyet Dorka örömmel kirakott.