A felhasználónévben a sulinet edu-ra változott (2021.06.30.) például:
tesztelek@arany.sulinet.hu -> tesztelek@arany.edu.hu!
A jelszavak nem változtak!

Ha nem tudunk belépni. Elfelejtett jelszó illetve felhasználónévért írjon vagy hívja a következő elérhetőségek valamelyikén Lénárt Zoltán rendszergazdát.

E-mailben kérem a gyermek pontos nevét (ha van 2. keresztneve) osztályát. Válasz E-mailben küldöm az új jelszót amit első alkalommal meg kell változtatni.

KRÉTA jelszavakat én nem tudok helyre állítani vagy megmondani!

Fontos előfeltételei a regisztrálásnak!

• A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola Pedagógusai illetve Diákjai vehetik igénybe ezt a szolgáltatást. (Alsóbb évfolyamokon a szülő regisztrál és ő kezeli gyermeke fiókját)
  • Mozilla Firefox nem támogatja a videó és hang hívást ezért ha lehet ne ezt használjuk. Ajánlott a Google chrome vagy későbbiekben az asztali alkalmazás (amely alapbeállításban angol, de át lehet állítani magyarra).
  • Lehet használni asztali gépen, laptopon vagy bármilyen okos eszközön ami rendelkezik interneteléréssel, bizonyos funkciók webkamerához és mikrofonhoz kötöttek ezeket nem árt beszerezni asztali gépek esetén, de nem feltétel a regisztrációhoz.
  • Amint megszűnik a „jogviszonya” az iskolával töröljük a fiókját és az összes adatát a rendszerből.
  • A rendszergazdától kapott felhasználónév és jelszó páros.

Pedagógus teendői:

1. Első bejelentkezés: https://teams.microsoft.com a kapott adatokkal és jelszóval. Ez történhet számítógépen (laptopon) vagy okos telefon esetleg más okos eszközön ahol elérhető a Google Play Áruház vagy az App Store-ból, a Teams Microsoft alkalmazást kell telepítenünk, vagy a megadott url-t kell megnyitni böngészőben.
  2. Első bejelentkezéskor meg kell változtatni a jelszót! Fontos írjuk fel vagy jegyezzük meg mert ezt ezután csak úgy lehet módosítani ha ismerjük a régit! Fontos az új jelszó legalább 8 karakter, tartalmaz kis és NAGY betűt valamint számot és legalább egy speciális karaktert például @ vagy $ jelet ékezetet ne írjunk bele.
  3. A https://teams.microsoft.com oldalon bejelentkezve látszanak a csoportok. Mindegyiket meg kell nyitni és aktiválni kell, hogy a diákok is lássák.
Google Play Áruházból letölthető Teams Microsoft alkalmazás
Apple Store áruházból letölthető Microsoft Teams alkalmazás

Diákok teendői:

2. Első bejelentkezéskor meg kell változtatni a jelszót! Fontos írjuk fel vagy jegyezzük meg mert ezt ezután csak úgy lehet módosítani ha ismerjük a régit! Fontos az új jelszó legalább 8 karakter, tartalmaz kis és NAGY betűt valamint számot és legalább egy speciális karaktert például @ vagy $ jelet ékezetet ne írjunk bele .
  3. Elvileg látjuk azokat a csoportokat amiket a Pedagógusaink aktiváltak nekünk, elvileg megegyezik a Krétás csoportnevekkel. Egy-egy csoportban lehet mindenféle jót csinálni, későbbiekben ezt a leírást majd még változtatni fogjuk.
Google Play Áruházból letölthető Teams Microsoft alkalmazás
Apple Store áruházból letölthető Microsoft Teams alkalmazás

Ha régebbi eszközre kell telepíteni és azt mondja a Play áruház, hogy nem kompatibilis az eszközzel akkor innen letölthető az Android 4.4.1 verziós változat:

Videós segédlet az első regisztrációhoz

Videós segédlet első regisztrációhoz

Ha végképp nem megy keressetek meg a Facebookon a nevemre kattintva találtok meg Lénárt Zoltán !

Segítség a Team-hez videókkal
Klikk ide

Általam kreált videó segítségek:

Fájlok feltöltése, OneDrive beállítása.

Ha nem sikerül ide kattintva kell megpróbálni, sajnos sok a regisztráció ezért egy-két alkalmazás még nem biztos, hogy betölt. Ha itt betudunk lépni a kapott adatokkal akkor minden rendben van csak várni kell.

Rideg Márton féle oktató videók

1 Pedagógus intervallum edzések